DŮLEŽITÉ INFORMACE K ME 2017 TÁBOR

31.10.2017

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ME 2017 TÁBOR

Nejvýznamnější sportovní akce letošního roku na jihu Čech se neúprosně blíží. Tábor bude hostit první listopadový víkend účastníky cyklokrosového mistrovství Evropy.

V sobotu 4. listopadu se o tituly evropských šampionů utkají muži a ženy sedmnácti věkových kategorií Masters, o den později pak junioři, muži a ženy kategorie U23 a muži a ženy kategorie Elite. Na startu se postaví jezdci z osmnácti zemí, nebude chybět ani šestatřicítka českých reprezentantů.

Trať

Délka táborské trati měří 2950 metrů s třicetimetrovým převýšením a dvěma schody. Trať se čtrnácti průchody bude oboustranně oplocena, železnými plůtky nebo síťovinou.

V cílové rovince je už postavena šestiposchoďová 100 metrů dlouhá tribuna, vyzdobena stožáry s osmnácti účastnickými státy. Přítomní diváci budou moct odsud sledovat nejen protilehlé a zastřešené stupně vítězů, ale i velkoplošnou obrazovku na konci cílové rovinky. Druhá obrazovka bude v horní části trati. A pokud náhodou něco unikne přítomným kamerám České televize, okomentují zkušení cyklokrosoví moderátoři Jindřich Pulman a Petr Pavel.

V horní části trati se nachází Expo zóna se třiceti stánky vystavovatelů, převážně s cyklistickou tématikou.

Hned za hlavní tribunou bude pro návštěvníky připraven stan s občerstvením, kde nebude chybět ani D.J. s moderní hudbou.

Šampionát navštíví i delegace organizátorů následujících dvou mistrovství Evropy – z nizozemského Rosmalenu a italské Silvelle.

Parkování

Pro diváky je připraveno záchytné parkoviště za obchodní zónou za Albertem. Pro profi týmy budou k dispozici parkoviště Team 1+3 v blízkosti areálu Komora (viz mapa), pro účastníky Masters parkoviště Team 2 u Kauflandu. Pro VIP osoby budou připravena parkoviště VIP 1, 2 a 4, novináři budou moct zaparkovat na dvou parkovištích Press 2+3 poblíž tiskového centra.

Vstupné

Na sobotních pět závodů sedmnácti věkových kategorií mají příznivci cyklokrosu vstup zdarma. V neděli je na programu pět závodů kategorie juniorů, mužů a žen kategorie U23 a muži a ženy kategorie Elite.

Jednotné vstupné je 299 korun, děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma. „Pokud uvidí diváci všech deset vrcholných závodů, tak zaplatí třicet korun za jeden. Navíc, kdy můžou sledovat naživo letos suverénního Nizozemce Mathieu Van der Poela, nebo jeho krajana Van der Haara, juniorského mistra světa Angličana Pidcocka a další esa světového cyklokrosu? Proto si myslím, že cena je víc než přijatelná,“ říká ředitel závodu Petr Balogh.

Televizní přenos

Česká televize připravuje v dlouhodobé historii nejdelší přímý přenos v délce 7 hodin a 15 minut! V dějišti šampionátu bude nejen studio společně s pěticí redaktorů, ale i spolukomentátoři Radomír Šimůnek, Zdeněk Mlynář a Kája Polívková.

Akreditace

Doposud se cyklokrosový šampionát starého kontinentu akreditovalo přes 50 novinářů z celé Evropy z tradičních cyklokrosových zemí. Tiskové centrum jako zázemí pro novináře, fotografy a televizní štáby se nachází v mateřské školce, které bude tradičně vybaveno Wifi a televizními obrazovkami. EUC prodala televizní práva Eurovizi, která poskytne signál s přímým přenosem dalším televizním společnostem.

Doping

Dopingoví komisaři budou dělat v průběhu šampionátu namátkové kontroly jezdců, podobně jako po celý rok.

-peh-

 převzato z cyklokros.cz

Sponzoři